Witam serdecznie,

utworzone przez | lut 16, 2023 | Uncategorized | 0 komentarzy

Cieszę się, że tu jesteś. Ten blog powstał po to, aby dzielić się moimi pasjami, ale też, żeby stworzyć okazję do wzajemnego poznania się. Nazywam się Natalia. Pracuję indywidualnie, z osobami w każdym wieku, z różnymi problemami, poczynając od zaburzeń emocjonalnych, po trudności w relacjach. Psychoterapią rozumiem jako proces leczenia, nakierowany na zmianę. Czasami świadomość tego, co było dla nas przez długi czas zakryte, prowadzi do rozwiązania trudności, które mamy w życiu codziennym i ustąpienia objawów, z którymi trudziliśmy się przez długi czas.
Jeden z moich ulubionych terapeutów, propagator krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej Jon Frederickson uknuł bardzo celną metaforę psychoterapii jako podróży. „Jeśli psychoterapia jest podróżą, dokąd się udajemy? Donikąd. Cała rzecz polega na tym, że przestajemy pędzić przed siebie. Przestajemy uciekać (…) A przecież niczego nie musimy szukać, za niczym gonić, bo własne uczucia, gnębiący nas niepokój, kłamstwa, w które chcemy wierzyć, a nawet prawdy, przed którymi próbujemy uciec – wszystko to nosimy w sobie.” (Jon Frederickson „Kłamstwa, którymi żyjemy”)
Ujmuje mnie takie podejście do terapii – poznawanie prawdy o sobie samym. Odważne odkrywanie siebie. Wszak to jak patrzymy na świat jest zdeterminowane tym, jakie są nasze oczy. Czy patrzą przez soczewkę trudu czy są lekkie, ciekawe.
Jeden z ojców psychoterapii C. G. Jung twierdził, że nieuświadomiona sytuacja wewnętrzna, która jednakowoż wymaga zmiany, wydarzać się będzie jako tzw. los. Zgodnie z tymi słowami, świat odgrywa nasze wewnętrzne sprzeczności. Może to przerażać, jeśli wiele w nas konfliktów, jednocześnie ta wizja łączności z tym, co nas otacza, wydaje się krzepiąca. Warto więc „los” potraktować jak posłańca, który czasem pokazuje konieczność zmiany.
Mam nadzieję towarzyszyć Ci w ty procesie.

Czekam na Twoje komentarze i pytania pod postami. Pozdrawiam,

Recent Posts

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *